Farnost Zábrdovice - logo


Poušť v Izraeli

Aktuality odjinud

 

Domácí velikonoční liturgie

Naši liturgikové prostřednicvím videí, která připravili a zveřejnili na webu www.liturgie.cz, nápaditě povzbuzjí k neobvyklému prožití Velikonoc. Ve čtyřech nahrávkách nabízejí způsoby a možnosti, jak slavit letošní sváteční dny od Zeleného čtvrtka po vigili Slavnosti vzkříšení jinak a dost možná hodnotněji než jen sledováním přenosu bohoslužeb na dálku. Můžete např. vytvořit společenství v rodině a prožít Zelený čtvrtek či vigilii jako malou domácí hostinu spojenou s biblickými příběhy a ochutnáním jídel podobných těm popisovaným v Bibli. Máte možnost doma nebo někde venku uctíváním kříže a přímluvami se přiblížit Pánu Ježíši na Velký pátek. Praktické ukázky vás nabádají prožít domácí slavnost světla během Velké noci tak, jak jste to sami dosud nikdy nezkusili.

Na www.liturgie.cz hledejte nadpis Videa - domácí velikonoční liturgie nebo použijte následující přímé odkazy směřující na jejich videa:

A kdybyste měli pochybnosti, jestli navržený zvláštní způsob prožití svátků není jen nějaké marnění času nebo dokonce rouhání, pak vězte, že vám to poradil expert nad jiné povolaný, bývalý papežský ceremonář a učitel liturgiky z teologické fakulty.

 

Duchovní svaté přijímání

V době omezených možností, když nemůžeme přijímat svátost eucharistie, nabízí se tzv. „duchovní svaté přijímání“. Pěkný článek k tomu má na stránkách biskupství otec Zdeněk Drštka, který jako jáhen před časem působil i v naší farnosti.

Modlitbu nazvanou Duchovní přijímání obsahuje pod číslem 042 náš dobře známý kancionál. Ten je pro vás volně přístupný na webu i jako aplikace do mobilního telefonu.

 

Mše svaté on-line

Různé farnosti nabízejí možnost sledování mší prostřednictvím internetového spojení. Zde je přehled odkazů na webové stránky a sdílecí služby, které k tomuto účelu můžeme využít.

 

Modlitební řetěz

Modlitební řetěz za situaci s koronavirem, nepřetržité modlitby od 05:00 do 24:00 hod.

S tím souvisí též video Proč se modlit.Na začátek stránky   |  Validace:   XHTML 1.0
Římskokatolická farnost Brno-Zábrdovice © 2006-2015,  www.zabrdovice.cz