Farnost Zábrdovice - logo


Z letního tábora

Aktuality ve farnosti

 

uklízíme

Znovu jsme začali uklízet kostel

O pozvolné změně k normálnímu stavu svědčí také zahájení úklidu v cyklu podle rozpisu pěti úklidových skupin, které ve farnosti fungují. Každá pomocná ruka je vítána.

7. 5. 2020


Nápady a možnosti co dělat, když se nemůžeme scházet

  • Mše svaté on-line z různých kostelů
  • Večerní růženec ve 20:00 hod. za odvrácení pandemie, příležitost ke společné modlitbě, i když se nevidíme
  • iSpolčo – setkání ve společenství a k modlitbě přes internetové spojení:
    Hledám ochotné dobrovolníky se smartphonem či PC s webkamerou, kteří by se mnou vyzkoušeli několik druhů videokonferenčního spojení. Pište co nejdříve na adresu webmaster@zabrdovice.cz.
  • Povzbudivé myšlenky – farní společenství píše samo sobě i jiným, viz výzva dole v textu dopisu.
  • TV-MIS: Multimediální Internetová Samoobsluha pro ty, kteří hledají duchovní poučení a svědectví
  • Svátost smíření ve stavu, kdy nemůžeme ven a do kostela – situace, kterou řeší všude; na Slovesku k tomu vydali biskupové prohlášení.
  • Aktuality odjinud – nápady a tipy z jiných farností a webů
  • Informační samoobsluha: Podělte se s ostatními o své nápady a zkušenosti týkající se duchovního života, o modlitby, o zajímavé články atd. Sami pište obsah na web, není to tak složité. Zatím jsou tam nové příspěvky „S Bohem bez mše svaté“ a „Opatrování pokladů“.

20. 3. 2020

 

virus

Hrozba i příležitost

Přátelé, nynější situace nutně neznamená jen omezení a těžkosti. Dovolím si uvést zkušenost ryze světskou, neduchovní. Kurzy duševních dovedností a podnikové kultury učí, že to, co mnoho lidí v běžném životě nazývá slovy problém a krize, lze při jiném pohledu označit jako výzvu. Je to příležitost zkusit věci dělat jinak, nově, často i lépe. Za běžného stavu míváme jen malé odhodlání pouštět se do neprobádaných cest, do rizika neúspěchu a výsměchu. Pak najednou okolnosti řeknou do hry našeho života „Vole, lehni!“ a my zůstaneme v šoku, v ruce s kartami, které dříve něco znamenaly, ale teď jsou k ničemu. Rozdává se znovu, začínáme další hru a jsme více či méně donuceni hledat jiné cesty. Kromě těch slepých nebo velmi obtížných se skoro vždy objeví nějaké nové, dobré a zajímavé. Ověřil jsem si, že to opravdu funguje. Proto se ve firemním vzdělávání zaměstnanci učí, že místo slova problém, majícího záporný náboj, je třeba v mezilidské komunikaci používat slova kladně motivující, například to zmíněné: výzva. Výzva je příležitost, přiměje každého ukázat, co v něm je. I současný stav je pro nás výzvou. Jako křesťané máme více možností, kam se obrátit o pomoc a radu, nemusíme hledat jen moudrost světskou. Poprosme Ducha svatého, který má přehled o všech cestách a může dobře poradit, nebo toho, kdo sám je Cestou – Pána Ježíše.

Mám návrh: Jestli zrovna nebojujete se zákeřnou chorobou, podělte se s ostatními o to, co vás napadne, co jste zažili, co vás potěšilo. Pište na webmaster@zardovice.cz, redaktorům farního časopisu zivot.redakce@gmail.com nebo rovnou sami do samoobslužných stránek. Poradíme a domluvíme se, jak aspoň některé vaše příspěvky publikovat, když tištěný farní časopis je kvůli okolnostem v nedohlednu.

Váš JS, webmaster

20. 3. 2020Na začátek stránky   |  Validace:   XHTML 1.0
Římskokatolická farnost Brno-Zábrdovice © 2006-2015,  www.zabrdovice.cz