Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /data/web/virtuals/264911/virtual/www/subdom/stare/pocitadlo.php on line 24

Warning: Undefined array key "REMOTE_HOST" in /data/web/virtuals/264911/virtual/www/subdom/stare/pocitadlo.php on line 25
Pro děti - farnost Zábrdovice
Farnost Zábrdovice - logo


Děti na táboře

Pro děti

 

Adventní snažení 2020: Cesta do Betléma aneb z dálky blíž a blíže

Adventní snažení

Milé děti, milí farníci, zveme Vás k zapojení se do adventního snažení, které je letos v online formě. Sledujeme příběh ježka ze současných Zábrdovic, který se rozhodne vypravit do Betléma. Na stránkách farnosti je každý den připraveno malé překvapení (píseň, namluvený příběh a malé vyrábění). Také si můžete vyrobit nějakou postavu nebo věc do vašeho Betléma nebo na stromeček. Přidejte se a připravte svá srdce :)

 

Postní snažení 2020

Cesta k Otci v Ježíšových stopách

stopy

Milé děti, milí farníci, Zveme všechny, kteří se chtějí aktivně podílet na našem letošním postním snažení. Cílem je následovat Ježíše v jeho lásce a jít v jeho stopách. Cestu k Bohu Otci tedy symbolizují stopy . O co v letošním snažení jde si podrobněji přečtěte v průvodním textu. Ten pro děti a jejich rodiče připravily katechetky.


Zde jsou soubory ke stažení:

stopa
Stopa 1. týden
stopa
Stopa 2. týden
stopa
Stopa 3. týden
stopa
Stopa 4. týden
stopa
Stopa 5. týden
stopa
Stopa 6. týden

 

Katecheze pro děti

Následující videa jsou záznamem katechezí pro děti, které by se za běžných okolností odehrávaly v kostele jako souběžný dětský program během homilie a přímluv. Takto je můžete mít doma.

 

Zpěváček

Tajemství Velikonoc aneb Tváře Krista

Přibližujeme se k největšímu tajemství křesťanské víry. My jsme se k němu chtěli dostat blíže pomocí osmi obrazů Godly Play příběhů z Ježíšova života, od narození až k ukřižování a zmrtvýchvstání. Tento způsob nastoupené cesty podtrhuje, že Velikonoce nejsou samy pro sebe, ale jsou začleněny do samotného Kristova života, započatého událostí o Vánocích.

Přitom se dětem nabízí úzké spojení Vánoc a Velikonoc.

Ježíšova tvář

Titulek lekcí je nápadný: tváře Krista. Materiál představuje obličej Krista ve zcela konkrétních a přitom různých situacích. Obličej funguje jako zrcadlo duše, jako povrch, na kterém lze vyčíst bolest, radost, smutek, poznání a mnoho dalšího.

Abychom dětem dali možnost přinést své vlastní zkušenosti a způsoby pohledu a vyjádřit své místo v příběhu, má rozhovor na konci vyprávění zvláštní formu. Děti jsou pozvány, aby přinesly předměty z místnosti (nyní z domácností:), které mohou říci více o právě vyprávěné části (tváři). Můžete se s dětmi podívat na tvář Ježíše a pak společně přinášet různé předměty a příběh si doma rozvinout.

Přejeme mnoho krásných společných chvil

Lucie, Marta a Renča

Videa k jednotlivým tématům

Ježíšova tvář

Tajemství Velikonoc III


Ježíšova tvář

Tajemství Velikonoc IV


Ježíšova tvář

Tajemství Velikonoc V


Ježíšova tvář

Tajemství Velikonoc VI


Ježíšova tvář

Tajemství Velikonoc VII   (shodné s katechezí ze Slavnosti Zmrtvýchvstání)
Na začátek stránky   |  Validace:   XHTML 1.0
Římskokatolická farnost Brno-Zábrdovice © 2006-2015,  www.zabrdovice.cz